ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5511343
*
nr 551 1343
Spegel
ram med mässingsinläggning33x28
Utrop:
100 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2008
kl 16:32:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/11 17:20:41
1
250 kr
9/11 19:32:58
2
200 kr
10/11 09:33:37
3
350 kr
10/11 10:28:03
4
600 kr
10/11 12:15:31
5
600 kr
10/11 12:53:54
5
850 kr
10/11 14:57:02
4
900 kr
10/11 14:58:19
4
1.100 kr
10/11 15:16:36
5
Vinnande bud
10/11 15:58:31
5
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 551 1343
Spegel
ram med mässingsinläggning33x28
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/11 17:20:41 | 1 | 250 kr |
9/11 19:32:58 | 2 | 200 kr |
10/11 09:33:37 | 3 | 350 kr |
10/11 10:28:03 | 4 | 600 kr |
10/11 12:15:31 | 5 | 600 kr |
10/11 12:53:54 | 5 | 850 kr |
10/11 14:57:02 | 4 | 900 kr |
10/11 14:58:19 | 4 | 1.100 kr |
10/11 15:16:36 | 5 | Vinnande bud |
10/11 15:58:31 | 5 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27